8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c

Ne çıkar MGK'dan

Son Güncelleme : 22 Eylül 2017 22:09
Ne çıkar MGK'dan

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan MGK bildiri yayınlanmadan önce AKp iktidarının MGK'ya konuyu bırakması ile ilgi çelişkileri ve MGK ile ilgili beklentisini yazdı.

Ahmet Takan'ın yazısı:

Ne çıkar MGK'dan!..

Bir zamanlar çapulcubaşı Barzani'nin küstahlıklarına karşı "askeri seçenek gündemimizde" yok, diyenler 25 Eylül arifesinde verilecek cevap için bugünkü Millî Güvenlik Kurulu toplantısını işaret ediyor...

Askeri vesayet odağı gösterip Millî Güvenlik Kurulu'nu pasifize edenler, "MGK kararları sadece tavsiye niteliğindedir. Uygulama zorunluluğu yok" diyip kararlarına suyuna tirit muamelesi yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin çapulcubaşına karşı nasıl bir harekat planı izleyeceğine ilişkin bugünkü MGK toplantısını adres veriyor...

Nasıl oldu da AKP iktidarının alt komisyon muamelesi yaptığı MGK, birden bire çok önemli karar alıcı en üst organ haline döndü?..

Bir talimatıyla TEOG'u kaldırma kudretine sahip dünya lideri neden bugünü bekleyip topu MGK'nın üzerine attı?.. Çapulcubaşına raconu niye tek başına  kesmedi?.. Buna benzer bir oyuna 1 Mart tezkeresi öncesinde şahit olmuştum. Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan el ele organize etmişti... MGK (onun üzerinden TSK) günah keçisi yapılıvermişti!.. Sahtekarlıklarla dolu büyük tantanalar koparılan 1 Mart tezkeresinin reddedilmesinin ardından, çıkarılan yeni bir tezkere ile her şey ABD/İngiltere'nin istediği gibi aynen  yoluna konulmuştu. Bugünlere taa oralardan geldik!.. Bugün ne bekliyoruz?.. Çapulcubaşına, askeri seçenek dahil uygulanacak yaptırımları. Sınırda 1 tugay ile yaptığımız ve savaş uyarısı olarak algıladığımız askeri tatbikata Barzani'den bugüne kadar bir ses, tepki gelmemesi de çok garip ama... Hani insanın aklına farklı şeyler gelmiyor da değil!..

Askeri seçenek dışında çapulcubaşına uygulanabilecek ekonomik yaptırımların da ısrarla üzerinde duruluyor. Büyük bir ihtimalle Barzani bu yazılıp çizilenleri okuduktan sonra odasının duvarları kahkahalardan yıkılıyordur. Biz, yine de bugünkü MGK toplantısından çıkacak açıklamayı bekleyelim. MGK kararlarından sonra uygulamanın da nasıl yapılacağına dikkat kesilelim.

yazının tamamını okumak için tıklayınız..

Ne çıkar MGK'dan!.. - Ahmet TAKAN

Barzani'nin skandal haritası şimdi de ders kitaplarında İlgili haber için tıklayın.

Barzani'nin skandal haritası şimdi de ders kitaplarında

Etiketler: Barzani, Irak, Kürdistan, Türkiye, Referandum, Peşmerge
8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c