8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c


MHP’li belediyede itibarlı CHP’li

27.08.2017 09:00

Şimdi bacanağı Müdürü olduğu şubede imparator. Daire başkanına olur efendim. Tamam efendim diyor, ama bildiğini okuyor. Hesabını soran da yok. Bu gücünü bacanağı Seyit Özananar’ın belediyedeki nüfuzundan aldığı söyleniyorMersin Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürünün bir bacanağı var. Bacanak CHP’li Seyit Özananar. MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesinde bir dediği iki edilmiyor…

Geçenlerde yaşanan bir olay ve sonucu Özananar’ın bu itibarını kanıtlıyor.

Olay şöyle: Mersin’de bir yurttaş, kaza geçiren yaralı bir kediye yardım edilmesi için Büyükşehir Belediyesini arar. “Tamam, geliyoruz” denir. Ancak gelen giden olmaz. Zavallı kedi de acılar içinde ölür. Kedi için tardım isteyen kişi de çok üzülür.

Birkaç gün sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Bengisu TV’de canlı yayın programı vardır. Kedi için yardım isteyen kişini eli, kolu uzun olmalı ki Bengisu TV’ye ulaşarak Kocamaz konuşurken alttan bantla şuna benzer bir yazı geçmesini sağlar:

“Yaralı kedi Mersin Büyükşehir Belediyesinin ilgisizliği yüzünden ölmüştür. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz”

Bu yüzden midir bilinmez, Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürünü görevden almaya karar verir. Ancak, öğrendiğimize göre Seyit Özanananar: “Hiç mi hatırım” yok der, bacanağının görevden alınmasına engel olur.

Seyit Özananar, geçmişte Tarsus Belediyesinin bazı yetkilileriyle birlikte “İhaleye fesat karıştırmak” suçlamasıyla tutuklanmış, yargılanmış ve mahkum olmuştu. Yargıtay mahkemenin verdiği kararı bozdu, Seyit Özananar yeniden yargılanmasında beraat etti. Çok uğraştı ama başardı…

Şimdi bacanağı Müdürü olduğu şubede imparator. Daire başkanına olur efendim. Tamam efendim diyor, ama bildiğini okuyor. Hesabını soran da yok. Bu gücünü bacanağı Seyit Özananar’ın belediyedeki nüfuzundan aldığı söyleniyor.

Seyit Özananar’ın MHP’li belediyedeki bu nüfuzu nereden geliyor? Yerel seçimlerde gücünü üyesi olduğu partiden yana mı, kendisine bu kadar nüfuz sağlayan MHP’li Kocamaz’dan yana mı kullandı?

Seyit Özananar, 7 Haziran seçimlerinden önce CHP’de yalpan “temayül yoklamasının” manüple edilmesinden de rol almıştı. Epeyce de masraf etti. Ama listede kendisine söz verilen yere getirilmedi…

Siyaset çok ilginç yerlere geldi. CHP’li siyasi, MHP’li belediyenin bir numaralı hatırlısı. Bu durum kazancın siyasetin önüne geçtiğini veya siyasal davranışları ekonomik ilişkilerin belirdlediğini gösteriyor.

Seyit Özananar, MHP’li belediyede bu kadar nüfuzluyken, CHP’den bir yere aday olursa ona nasıl güveneceğiz? CHP için çalışacağına nasıl inanacağız?

İnanamayız. Çünkü siyasi ilişkiyi bizimle, ekonomik ilişkiyi siyasi karşıtımızla kuruyor.

CHP bu adamların elinde nereye gidecek?

8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c