8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c

İŞTE YENİ TÜRKİYE - BİR YANDA SALTANAT, DİĞER YANDA YOKSULLUK

Son Güncelleme : 01 Kasım 2017 08:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı sarayı kadar tanıtım videosu da Modern Türkiye'nin, Yeni osmanlı Saltanatına ne kadar evrildiğini ortaya koyuyor.

ERDOĞAN'IN MUHTEŞEM SARAYI..

Osmanlı'nın devamı olan Yeni osmanlı iddiasının sahipleri de saltanat ve hanedanlığın güç gösterisi için ülkenin kaynaklarını hanedana ait gösterişli binalarla sembolize ediyorlar. Süper güç Amerika'nın Beyaz saray'ını gölgede bırakan Erdoğan'ın Aksaray'ının ihtişamı, Cumhuriyetin 91. yılında yoksulluk ve çaresizlikle toprağın altında can veren madencilerin acılı ailelerinin çığlıkları arasında gölgeleniyor.

CUMHURİYETTEN HANEDANLIĞA DÖNÜŞÜMÜN RESMİ 

Cumhuriyetin 91. yılını geride bırakırken yeni Türkiye İnşa eden AKP iktidarının nasıl bir rejim inşa ettiğini gösteren Cumhurbaşkanlığı tanıtım filminde kullanılan müzikle de ortaya çıktı. Milli marş mehter takımının kullanımı ile yeniden bestelendi. Yeni osmanlı tezine uygun olarak, buram buram Osmanlı kokan marş eşliğinde,  hanedanlık gücünü gösteren ihtişamlı sarayın 1. Sultan'ı Cumhuriyetin kuruluş yıldönümüde açılış yaptığı sarayına yerleşmeye hazırlanıyor.


YENİ OSMANLIYA YENİ MARŞ!

YENİ TÜRKİYE'NİN DİĞER YÜZÜ- YOKSULLUK, ÇARESİZLİK..

Karaman'da toprak altındaki madencilerin, acı ve endişe ile kurtarılmasını bekleyen yakınları ancak facia'da olduğunda teselli için görebildikleri bakana tepki gösterdi.

Madencilerden umut kesilirken ekmek parası uğruna ölüme giden madencilerin koşularını iyileştirme çalışması "maddi gerekçelerle " yapılamıyor. Tayyip Erdoğan'ın 1000 odalı sarayının 1 odasının maliyeti ile madencilerin yaşam odası ihtiyacının karşılanabilecek olmasının trajik gerçeği ile, yoklukla inşa edilen cumhuriyetin kaynakların şimdi saltanat inşası için kullanıldığını bu 2 görüntü gözler önüne seriyor.

Çağdaş Ulusal Çizgi

Neriman FidanBALKONDAKİ PADİŞAH - Yeni Osmanlının Ayak Sesleri İlgili haber için tıklayın.

BALKONDAKİ PADİŞAH - Yeni Osmanlının Ayak Sesleri

Etiketler: AKP, Erdoğan, Cumhuriyet, saltanat
8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c