8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c

Hakkari'de Yol Kontrolü Yapan Askerlere PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 8'e Yükseldi

30 Temmuz 2016 16:12
Hakkari'de Yol Kontrolü Yapan Askerlere PKK Saldırısı: Şehit Sayısı 8'e Yükseldi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırıda 5 asker şehit olmuş, 8 asker yaralanmıştı. TSK, bir askerle irtibatın kesildiğini açıklamıştı. Bu sabah saatlerinde ağır yaralı 3 askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğu açıklandı. Genelkurmay'dan bu sabah yapılan açıklamada irtibat kurulamayan askerin yaralı olarak bulunduğu, çatışmalarda yaralanan 25 askerin tedavilerine devam edildiği belirtildi...

Genelkurmay Başkanlığı'nın olayla ilgili açıklamasında şöyle denildi:

"29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkâri/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan üç kahraman silah arkadaşımız daha şehit olmuş (8 şehit), ilk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında ondokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam yirmi beş kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir.

Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

TÜRKİYE'NİN  BAŞI SAĞOLSUN.

AYRIM GÖZETMEKSİZİN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ LANETLİYORUZ..

FETÖ İLE OLDUĞU GİBİ , PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MÜCADELENİN DE, FİNANSMAN - SİYASET BAĞLARININ TASFİYESİNİ İÇERECEK ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİ GEREKTİĞİUYARISINI YİNELİYORUZ.

Etiketler: Terör, PKK, şehit, TSK, Genelkurmay Başkanlığı
8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c