8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c

Arada Arda acı haberler - 24 saatte 9 şehit

Son Güncelleme : 13 Temmuz 2016 22:07
Arada Arda acı haberler - 24 saatte 9 şehit

Mardin, Van ve Hakkari'den peş peşe acı haberler geldi. PKK saldırılarında 24 saatte 9 şehit verildi. TÜRKİYE'NİN BAŞI SAĞOLSUN.

ARDARDA ŞEHİT HABERLERİ..

KARAKOLA BOMBALI ARAÇLA SALDIRI - 2 ASKER ŞEHİT

9 Temmuz 2016 cumartesi günü, Saat 13.00 sıralarında PKK’lı teröristler Mardin/Cevizli Jandarma Karakolu’na bombalı araçla saldırı düzenledi. Bomba yüklü aracı infilak ettiren teröristler karakola ateş açarken, askerler anında karşılık verdi.

 Saldırıda 2 asker şehit oldu, 1 sivil hayatını kaybetti,  aralarında sivillerin de bulunduğu 10 kişi yaralandı. Saldırıda karakol yerle bir oldu.

Mardin'de bombalı saldırıda şehit sayısı 2'ye yükseldi!

VAN/ERCİŞ PAY KARAKOLUNA BOMBALI ARAÇLA SALDIRI - 2 ŞEHİT

TSK'dan yapılan açıklamada, "10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 00.20’de Van ili Erciş ilçesi Pay Jandarma Karakol Komutanlığına bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından patlayıcı madde yüklü araç ile alçakça bir saldırı düzenlenmiştir. Hain saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ve bir korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ve beş korucumuz ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir" denildi.

YİNE AKTÜTÜN - 5 ŞEHİT

“10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 12.05'de, Hakkâri/Şemdinli Beyyurdu-Aktütün karayolunda yol kontrolü yapan unsurlarımızın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Kaynak: Yeniçağ

ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR, ACILI AİLELERE SABIR DİLİYORUZ.

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ AYRIM GÖZETMEKSİZİN LANETLİYORUZ..

8TXV1Xhfyp94bs9XTmWCDev5ISdylH-WymPnIBCsd3c